TR | EN
Bölüm Başkanından

 

 

Sevgili öğrencilerimiz

Temel Eğitim Bölümü, Okul Öncesi Eğitimi ve Sınıf Eğitimi Anabilim Dallarından oluşmaktadır. Bu iki anabilim dalında Okul Öncesi Öğretmenliği Programı ve Sınıf Öğretmenliği Programlarında lisans eğitimi sürdürülmekte, Sınıf Öğretmenliği Programında yüksek lisans eğitimi de yürütülmektedir. Yakın zamanda Okul Öncesi Öğretmenliği Programında da Yüksek Lisans eğitiminin yapılması hedeflenmektedir.

Hiç kuşkusuz birey için her aşamadaki eğitimin önemi ve değeri tartışılmazdır. Ancak bireylerin gelecekteki yaşamlarının şekillendirildiği en önemli basamak olan temel eğitim, bu yönüyle diğer eğitim basamaklarından ayrılmaktadır. Öğretmen yetiştiren Fakültelerdeki temel eğitim bölümleri de bu bağlamda diğer bölümlerden farklılaşmakta ve hassaslaşmaktadır.

Bu özellikleriyle ön plana çıkan Temel Eğitim Bölümünden mezun öğretmeler olarak sizlerin en önemli sorumluluğunuz ülkesini ve ulusunu seven, Cumhuriyet’in temel nitelikleri ve Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı, çağdaş, bilimsel ve akılcı bireyler yetiştirmenizdir.

Bölümümüz, siz geleceğin öğretmenlerinin 21. yüzyıl becerileri ile donatılmış, demokrasi ve insan haklarına saygılı, çevreye ve insana duyarlı ve en önemlisi toplumun ihtiyaç ve beklentilerini karşılayabilecek niteliklerle donatılmış olarak yetişmelerine büyük önem vermektedir. Bu amaçla alanında uzman, alanının gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip öğretim üye ve elemanlarından oluşan kadromuz sizlere destek için çalışmaktadır.

Bu fakülte ve bölümde geçireceğiniz eğitim-öğretim yaşantınızda kendinizi ait hissedebileceğiniz bir aile olarak süreci tamamlamanız en büyük arzumuzdur. Hepinize bölümümüze hoş geldiniz der, sevgiyle kucaklarım.